Logo Kreatieve Groep Weesp

Kreatieve Groep Weesp

De Kreatieve Groep Weesp (KGW) is gevestigd in een historische locatie: Fort Ossenmarkt. Dit torenfort is onderdeel van van De Stelling van Amsterdam.

Fort Ossenmarkt

glas-in-loodGlas-in-lood

o.l.v. Ton Scheel op de dinsdagavond

o.l.v. Gerrit Wierper op de donderdagavond

Glas-in-lood & Brandschilderen

o.l.v. Ger Braak op de maandagavond

Het maken van glas-in-loodramen en het brandschilderen daarvan kan beschouwd worden als een van de oudste ambachten ter wereld.

Voordat de schilderkunst in Europa tot bloei kwam, speelde glas in lood al een belangrijke rol in het kerkelijke en het dagelijkse leven.
In de cursus wordt veel aandacht besteed aan de geschiedenis, de ontwikkeling en het toepassen van glas-in-loodtechniek.

In Nederland is het meeste glas-in-lood toegepast in de jaren dertig. In de zeventiger jaren is veel verdwenen, gelukkig beleeft glas-in-lood nu een renaissance. De eeuwenoude technieken van ontwerpen, glassnijden en slijpen, in het lood vatten en solderen, alsmede het brandschilderen van antiek gekleurd glas worden onderwezen en beoefend. Voor glas-in-lood wordt gebruik gemaakt van ‘kathedraalglas’ of ‘transparant’ glas.

terug naar overzicht activiteiten